Krokodýli a želvy

25. srpna 2015 v 12:19 | w-wolfs |  Živočichové
http://worldsofwallpapers.com/content/animal/reptiles/1024/reptiles-crocodile-resting-on-turtle.jpg
Řád
Krokodýli a želvy

Zástupci
Gaviál indickýGaviál indický (7m),Popis obrázku chybíkrokodýl bahenní (5m),želva bahenníželva bahenní,http://www.chovzvirat.cz/images/zvirata/zelva-nadherna_ism06cg.jpgželva nádherná,Želva čtyřprstáželva čtyřprstá,http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b3/Cycle_denta_100207-0654_ipb.jpg/250px-Cycle_denta_100207-0654_ipb.jpgželva zubatá
Popis
Krokodýli jsou velmi starý řád plazů, mezi které patří krokodýli, aligátoři, kajmani a gaviálové. Jde o pozůstatek z prehistorické doby, který dodnes přežívá jako člen čeledi plazů, do které patřili i dinosauři. Je to dravec který vzbuzuje respekt u lidí i zvířat. Jedná se nejbližší žijící příbuzné ptáků, se kterými společně tvoří klad Archosauři.
Vlastním životním prostředím krokodýlů je voda, přirozeně vyhledávají nejraději pomalé říční toky a jezera.
Želvy se od ostatních plazů odlišují především tím, že je jejich tělo obvykle chráněno kostěným krunýřem. Vyvinul se z jejich žeber. Želvy jsou studenokrevní živočichové, což znamená, že teplota jejich těla se mění podle okolního prostředí. Jsou typicky dlouhověké, někteří jedinci se dožili prokazatelně i více než 180 let.
Potrava
Gaviál indický - menší i větší ryby. Krokodýl bahenní uloví i jelena.
Želvy dávají přednost menším bezobratlým a rybkám.
Schopnosti
Gaviál indický a krokodýl bahenní jsou velice rychlí predátoři (jak na souši, tak ve vodě) a díky jejich tanci smrti pod vodou je prakticky nemožné uniknout, pokud Vás již chytí. Želví krunýře jsou výbornými ochránci.
Slabiny
○ Špatná termoregulace
Lovná síla
Jeden vlk, ale zdejší dva krokodýli jsou kořistí prakticky nezdolatelnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama