Obojživelníci

25. srpna 2015 v 10:59 | w-wolfs |  Živočichové
Třída
Obojživelníci
Zástupci
Mlok skvrnitýMlok skvrnitý,Čolek obecný - samičkačolek obecný,Čolek horský - samečekčolek horský,Čolek velký - samečekčolek velký,Skokan hnědýskokan hnědý,Skokan štíhlýskokan štíhlý,Skokan ostronosýskokan ostronosý,Skokan zelenýskokan zelený,Skokan skřehotavý - samiceskokan skřehotavý,Skokan krátkonohýskokan krátkonohý,Rosnička zelenárosnička zelená,Ropucha obecnáropucha obecná,Ropucha zelenáropucha zelená,Ropucha krátkonoháropucha krátkonohá,Kuňka obecnákuňka obecná,http://media1.mypage.cz/images/media1:4c64856403916.jpg/Ku%C5%88ka%20%C5%BElutob%C5%99ich%C3%A1.jpgkuňka žlutobřichá,Kuňka východníkuňka východní,skokan volský,Ropuška starostliváropuška starostlivá
Popis
Obojživelníci jsou studenokrevní obratlovci, nejprimitivnější známí čtyřnožci. Jejich končetiny mají rozlišené zápěstí (zánártí) a jednotlivé prsty, což je odděluje od původního, rybě podobného předka.
Od pokročilejších skupin čtyřnožců je odlišuje fakt, že ještě nejsou plně přizpůsobeni životu na souši: jejich vajíčka nemají ochranný obal, musejí být proto kladena do vody (nebo do podobně vlhkého prostředí), stejně tak ani rostoucí embryo si nevytváří obaly.
Potrava
Obojživelníci se živí hlavně hmyzem a dalšími bezobratlými. Většina žab loví kořist dlouhým lepkavým jazykem, který vystřelují velkou rychlostí. Avšak kořist skokana volského tvoří velký hmyz, jiné žáby (také menší příslušníci vlastního druhu), mláďata vodních ptáků, želv a dokonce aligátorů. Na kořist se vrhnou skokem ze zálohy, lapí ji jazykem a předními končetinami si ji nacpou do úst.
Schopnosti
Dlouhé skoky, dobří plavci, mají velice šikovný jazyk.
Slabiny
○ Jsou závislí na vodě a životním prostředí, poněvadž dýchají kůží
Lovná síla
Jeden vlk (ale většina žab je kvůli jedovým žlázám na povrchu těla nepoživatelná)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama