Pavoukovci

29. srpna 2015 v 14:53 | w-wolfs |  Živočichové
Třída
Pavoukovci
Zástupci
Křižák obecný s vosou útočnouKřižák obecný,Popis obrázku chybíkřižák mramorovaný,Křižák zelenýkřižák zelený,Křižák podkorníkřižák podkorní,
Skákavka pruhovanáskákavka pruhovaná,samice s mláďatyslíďák tatarský,Štír druhu Heterometrus laoticusHeterometrus,Popis obrázku chybíAndroctonus crassicauda,Leiurus quinquestriatusštír smrtonoš,http://www.nature-photogallery.eu/cz/__userdata/photos/2138.jpgsekáč rohatý
Popis
Pavoukovci jsou nejpočetněji zastoupenou skupinou podkmene klepítkatců. Až na malé výjimky mají pavoukovci šest párů končetin (klepítka, makadla a čtyři páry kráčivých nohou). Utváření zejména prvních dvou párů končetin, ale i celého těla, je zpravidla jednotné pro každý z řádů této třídy členovců.
Potrava
Predátoři, pavouci loví do sítí (zejména létající hmyz), štíři klepety (hmyz i ostatní členovce), sekáči končetinami (hmyz)
Schopnosti
Pavučiny dokáží nepříjemně omotat vlčí srst i tlapky. Pavoučí vlákno je nejsilnějším vláknem vůbec. Kousnutí některých štírů je smrtelné (po kousnutí štíra smrtonoše přichází smrt do dvou dnů pro zvíře do velikosti člověka, kousnutí Androctonus crassicaudy je nebezpečné jen pro vlčata, menší živočichy a nemocné vlky). Kousnutí některých pavoukovců je jedovaté (Heterometrus)
Slabiny
○ Velikost
Lovná síla
Jeden šikovný vlk (pozor na klepeta u štírů)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama