Zákony smečky Denki

1. září 2015 v 17:13 | w-wolfs |  Pravidla

Smečka Denki


Vůdci: Kaira
Území:

Zákony smečky Denki


Vlčata
Posty: Každé vlče nově narozené ve smečce má post i práva Vetřelce. Každé vlče, které bylo předvedeno alfě a splnilo zkoušku, dostane post, jaký alfa určí. Každ vlče, které nesplnilo zkoušku přijetí do smečky má post Vetřelce po dobu čekací doby na opravnou zkoušku přijetí. Post, který vlče dostane se pohybuje v rozmezí tří nebo dvou postů - tří, je-li post matky a otce rozdílný + post pod vlkem s nižším hierarchním postavením, dvou, je-li post matky a otce stejný + post pod postem rodičů.
Zkoušky do smečky: O tom, jestli je vlče připraveno/nep­řipraveno na zkoušku rozhoduje výhradně pečovatel/lektor, který má vlče na starosti. Vlčata při zkoušce musí ulovit zvíře určené alfou, musí předvést svou zručnost v magii. Vlče musí v obou dvou částech uspět, aby bylo přijato. Jakékoliv pochybení ze strany vlčete je kompenzováno dočasným postem Vetřelce po dobu neurčitou, kterou určí lektor/vychovatel vlčete v konzultaci s alfou.
Vlče, jež není potomkem členů smečky skládá stejnou zkoušku jako vlče ve smečce narozené, přičemž hodnocení alf je přísnější.
Vychovatelé vlčat: Do té doby, dokud není vlče schopno přijmout tuhou potravu jsou vlčata ponechána u rodičů, přičemž maximální čekací doba je půl roku. Poté je vlčeti přidělen vychovatel a lektor v jedné osobě, které vlče vychovává až do doby, dokud neusoudí, že je připraveno stát se plnohodnotným členem smečky. Maximálním věkem jsou tři měsíce. Jakmile ani v té době není vlče připraveno stát se členem smečky, je vyhnáno z území.
Rodičovství: Pokud chce mít pár vlčata, musí se zeptat alf. Pokud se pár alf nezeptá či nedostane povolení a i přes to zplodí vlčata, jakmile budou schopna přežít bez rodičů, budou vyhnána z území a rodiče budou potrestáni dle rozsudku alf.

Vetřelci

Posty: Každý vlk na území automaticky dostává post Vetřelce se všemi právy. Vlk přijatý do smečky získává post kappy a až poté se může pokoušet o další posty.
Práva vetřelců: Vetřelec na území smečky nemá právo lovit či cíleně zranit žádného živočicha ani rostlinu na území. Jediné právo, které vetřelci mají je právo na život, neohrožuje-li vetřelec členy smečky nebo jiné živočichy/rostliny na území.
Pobyt vetřelců na území smečky: Vetřelci na území smečky jsou víceméně tolerováni, vykazují-li submisivní chování, podřízenost smečce, nepřekračují meze svých práv a nezůstávají na území příliš dlouho.

Další smečky

Příjem vlků z jiných smeček: Vlci z cizích smeček jsou všeobecně přijímání neradi, zvláštně, jedná-li se o smečku, se kterou nemá tato moc dobré vztahy; naopak, má-li tato smečka s dotyčnou vztahy dobré, je to o dost jednoduší. Vyhnané vlky přijímáme pouze pro důkladném prokonzultování a pokud je vlk do smečky přijat, získává post omegy.
Vztahy s ostatními smečkami: Se smečkami mají povětšinou neutrální vztahy, obzvlášť, je-li období hojnosti. Nastává-li ale přesun stád a na smečce není dostatek potravy, bez varování je schopna zaútočit

Povinnosti a zákony

Profese: Profese platí.
Vlci s profesí vychovatele si zasluhují větší úctu, než ostatní členové stejného postu. Při setkání s postem vyšším jsou však stále podřízeni. Jsou vybíráni ze spolehlivých vlků, z těch, kteří jsou smečce oddaní od samého začátku a hlavně jsou nestranní a jsou schopni vlče vychovat.Zvláštní výjimku mají také vlci s vyučeným postem hraničáře - musí tedy nosit dubový list. Tuto skupinu všichni vlci vyjma alf mají jako povinnost respektovat, chovat se k nim tak, jak si zasluhují. O tom, který vlk se může/nemůže stát hraničářem rozhodují již vyučení hraničáři v konzultaci s alfou.
I léčitelé se těší vyšší úctě než ostatní, mají přednost před vlky svého postu při krmení a mají k dispozici všechny byliny i rostliny. Žádosti léčitele o bylinu musí vyhovět každý, nemá-li jiný, vážnější důvod.
Lov: Vlci mohou lovit minimálně po dvojicích, omegy nemají právo lovit - pouze s povoleím alf. Je výslovně zakázáno zabíjet pro potěšení, ihned po smrti je nutností poděkovat v duchu Draku přírody, že vlka nenechal zemřít hladem.

Zákony smečky:
- Každý vlk musí vykonávat svou zadanou profesi bez zaváhání, iniciativně a sám se musí snažit o co nejlepší výkon, jinak následuje sankce.
- Každý vlk je povinnen respektovat vyšší posty a dávat to dostatečně najevo - projevovat submisivní chování sklopením hlavou před alfou, dokud ho alfa nevyzve, aby dal hlavu do klasické polohy.
- Březím vlčicícm loví potravu partner nebo jiný člen smečky, pokud je partner nějakým způsobem indisponován. To samé platí, je-li nějaký vlk zraněn či je nemocný.
- Je přísně zakázáno lovit králíky, či se nějak zmiňovat o zabíjení před alfa samicí. Je nutné respektovat hierarchii a slovo alfy je vždycky to poslední.
- Každý vlk má právo rozhodovat o svém vlastním životě a vlci mají zakázáno zabraňovat jakýýmkoliv způsobem rozhodnutí jiných.


Skuteční hráči

Požadovaná aktivita (Lze se omluvit z nepřítomnosti - dopředu!): 2x týdně, čím více, tím lépe.
Počet postav: Neomezeno.
Akce
Přihlásit se může každý, výběr záleží na alfách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | 5. září 2015 v 18:52 | Reagovat

chcem sa prihlasit do svorky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama